print

מידעון דצמבר 2016

אם אינך רואה מייל זה לחץ כאן
logo
משולחנו של יו"ר הפ"י - ד"ר מאיר נעמן
"חברים יקרים, הימים הגשומים הזכירו לי הברכה הידועה - "ותן טל ומטר, לברכה". התוספת "לברכה", נומקה בכך שיש גשמים שהם "גשמי ברכה" ויש, לא עלינו, "גשמי זעם". נראה שהדבר רלוונטי גם לנושאים המתרבים והולכים, שעל שולחני. ואפתח ב"גשמי הברכה" .." 
עדכון מאת החטיבות המקצועיות בהפ"י 
{C}
IMG-20161122...

כנס "הפסיכולוגיה בעליה 2016"

בתאריך 22.12.16 התקיים כנס אשר נועד לסייע לפסיכולוגים עולים במהלך קליטתם בישראל. בכנס השתתפו כ-200 פסיכולוגים. הכנס נערך במימון משרד העלייה והקליטה ובשיתוף הסתדרות הפסיכולוגים בישראל, משרד הבריאות, שפ"י, ועוד. השתתפה ונשאה דברים בכנס גם שרת העלייה והקליטה, ח"כ סופה לנדבר.  בכנס נמסר מידע רלוונטי לעולים, הן כללי והן ספציפי לחטיבות השונות. המשתתפים הביעו שביעות רצון רבה מקיום הכנס וציינו את חשיבותו הרבה. כל הגורמים המארגנים הביעו נכונו להמשיך לעקוב ולסייע ככל שניתן לפסיכולוגים הנמצאים בשלבי קליטתם בארץ.
kolkore2_201...
love

מכון פסגות

banner_psago...
eita_0

כנס איט"ה בנושא: מפגשים עם הפסיכותרפיה ההתנהגותית קוגניטיבית

האגודה הישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי  (איט"ה)  מזמינה אתכם להשתתף בכנס שייערך מיום ראשון ה 19/2/17  בשעה 11:00 ועד יום שלישי 21/2/17  בשעה 18:00.  
הכנס הנוכחי  הינו הכנס החמישי במספר ומהווה המשך מסורת חדשה בפעילויותיה של איט"ה שהחלה בהצלחה רבה לפני כשש שנים.

לחץ כאן להזמנה
לחץ כאן לטופס הרשמה
kolkore2_201...

החטיבה ההתפתחותית שמחה להזמינך לכנס הפסיכולוגים ההתפתחותיים
בנושא: טיפול רב מימדי מעטפת לילד משפחתו וסביבתו
הכנס יתקיים בתאריכים - 21.02.2017 עד ה- 23.02.2017 
במלון הולידי אין באשקלון 

!save the date

עמותת הכפתור האדום- עדכון ומידע לפסיכולוגים
עמותת הכפתור האדום הוקמה במטרה לשמור על בטחון הילדים והנוער ברשת באמצעות פיתוח אפליקציה ותוסף לדפדפן שמאפשרים בלחיצת כפתור דיווח אנונימי על פגיעה. העמותה עובדת בשיתוף פעולה עם יחידת הסייבר של המשטרה וצוותי ביטחון בינלאומיים של הרשתות החברתיות במטרה להסיר קבוצות אלימות וסרטונים פוגעניים, לתווך לגורמים טיפוליים ואף להגיש סיוע חרום במקרים של איומים באובדנות. העמותה מייחסת חשיבות רבה ליידוע ציבור המטפלים ורואה בהם כשותפים לחשיפת השירות לקהילה ולהשלמה של עבודת העמותה. 

גישור משפחתי לפסיכולוגים

החוק החדש להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה קובע כי לפני הגשת תביעה, הצדדים לסכסוך יוזמנו לפגישות מהו"ת (עד ארבע פגישות) ביחידת הסיוע של בית המשפט, או בית הדין אליו הוגשה הבקשה. בפגישות המהו"ת נבדקת התאמתם של הצדדים להליך יישוב הסכסוך בהסכמה ובתום התהליך מתקבלת החלטה האם הצדדים יופנו לגישור, להליך טיפולי, או הליך משפטי בפני שופט/ת. החוק החדש צפוי לייצר גישורים בהיקפים גדולים שיופנו גם למרכזי גישור ולמגשרים פרטיים. כדי להיכלל ברשימת המגשרים על המגשר להיות מתחום הטיפול: פסיכולוג, עו"ס, פסיכיאטר, יועץ חינוכי. או עורך דין. כלומר, פסיכולוג עונה מראש על תנאי הסף להיות מגשר במסגרת החוק החדש. זוהי הזדמנות לפסיכולוגים שעוסקים בטיפול משפחתי או פסיכולוגים בכלל שהנושא מעניין אותם לרכוש תחום מקצועי חדש אשר גם תעסוקה בצידו.

לחץ כאן לפרטים על קורס גישור בסיסי בהנחה מיוחדת לחברי הפ"י!

 
מועדון יחד
לסיום, נשמח לשמוע את דעתכם או לקבל משוב מכם בכל נושא ועניין