print

מידעון דצמבר 2018

אם אינך רואה מייל זה לחץ כאן
logo_11
דבריו של יו"ר הפ"י- יורם שליאר
"לפסיכולוגיות ולפסיכולוגים חברות וחברי הפ"י שלום רב, 
כמה עדכונים חשובים משולחן הוועד המרכזי:
חוק הפסיכותרפיה – כפי שעדכנו בידיעון הקודם, המועצה לבריאות הנפש מבקשת להוביל מהלך חקיקתי להסדרת העיסוק בפסיכותרפיה ואנו כמו גם ארגונים אחרים, נתבקשנו, להציג את עמדתנו. החטיבה הקלינית ניסחה תגובה מפורטת לקראת ישיבת מועצת הפסיכולוגים שעסקה בנושא והוועד החליט לאמץ אותה. יחד עם זאת, מתוך הבנה שחטיבות אחרות עדיין לא הביעו את עמדתן בנושא, אנו ממתינים להתייחסותן לקראת פרסום נייר העמדה הסופי של הפ"י..."
הזמנה למפגש - "לקראת 2020" ואסיפה כללית 2018
אנו מזמינים בזאת את חברי הפ"י למפגש של עדכון וחשיבה לקראת שנת 2020 וכן לאסיפה הכללית הארצית לשנת 2018. 
המפגש יתקיים ביום ב'- 14.1.19, בשעה 13:30, במרכז "שביט הדרכה" רחוב בצלאל 8 מתחם הבורסה, רמת גן. נשמח לארח אתכם!
 דבריו של הפסיכולוג הארצי- גבי פרץ
"לציבור הפסיכולוגים שלום רב, מן המפורסמות הוא שתהליך ההכשרה בפסיכולוגיה בכלל ותהליך ההתמחות בפרט הינו ארוך ומפותל. זמן רב של אנשים רבים מושקע במציאת דרכים לסייע במסע אל הפסיכולוג המומחה. יוזמות ופעולות רבות מתארגנות במשרד ע"י צוות מערך הפסיכולוגיה והוועדות המקצועיות. כל הוועדות המקצועיות ערכו בשנה החולפת מפגש עם בכירי התחומים כדי לגבש כיוונים ופעולות לשיפור משמעותי של תהליכי ההכשרה וההתמחות..." 
עדכונים מחטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות המח"ר
"נתחיל בבשורה החשובה והמבטיחה ביותר! אנו שמחים לבשר על הקמה של קואליצייית ארגונים למען הפסיכולוגיה הציבורית: שלושת הארגונים- הפ"י, חטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות והתנועה למען הפסיכולוגיה הציבורית, סיכמו על הקמת קואליציית ארגונים שמטרתה שיקום הפסיכולוגיה הציבורית. מטרות הקואליציה הן ליצור שינוי מהותי בשכר..."
דברי החטיבה ההתפתחותית בהפ"י
"חברי החטיבה היקרים שלום רב, 
 אוקטובר 2017 היווה עבורנו כחטיבה תמרור אזהרה מאחר ועמדנו לקראת האפשרות שלא יתקיים  כנס שנתי שהינו אירוע דגל של פועלנו. בזכות קומץ אנשים טובים ומוכשרים הכנס הופק בתוך חודשיים בלבד ובפברואר 2018 התכנסנו למפגש משמעותי, וגם טעון, שהבהיר לכולנו עד כמה החטיבה משמעותית עבורנו..."
פניה למעסיקים להכרה בפעילות ציבורית
פסיכולוגים רבים נוטלים על עצמם תפקידים ציבוריים או מייצגים בצמתי קבלת החלטות משמעותיות כשירות לציבור, בהתנדבות מלאה. תרומה זו הינה משמעותית ומקדמת בין היתר את מקצוע הפסיכולוגיה בארץ. מצ״ב מכתב, חתום ע"י יו"ר הפ"י, יו"ר הסתדרות המח"ר וחטיבת הפסיכולוגים במח"ר, המיועד למעסיקים במטרה לחשוף פעילות מבורכת זו ולעודד מעסיקים לתמוך ככל שניתן באנשי המקצוע המייצגים אותנו נאמנה. אתם מוזמנים לעשות במכתב שימוש מותאם מול הרשויות והמעסיקים שלכם.
‏הוועד המרכזי, הסתדרות הפסיכולוגים בישראל
פורום ותיקים וגמלאים
שלום רב לכל הגמלאים והוותיקים בהפ"י,
כפי  שחלקכם כבר קראתם בפרסומים השונים של הפ"י, אנו יוזמים הקמה של פורום בתוך הפ"י לחברים ולחברות הגמלאים והוותיקים. אנו מודים לחברים ולחברות שכבר נענו לפניה שלנו במידעון במייל ומילאו שאלון הצטרפות. 
בהמשך לכך אנו מזמינים אתכם למפגש של פורום ותיקים וגימלאים של הפ"י. נקיים מפגש ראשון להכרות ושיח חברים על כיווני פעולה של הפורום ומטרות שאנו רוצים לקדם. כולם מוזמנים למפגש על כוס קפה ביום ב' ה14 לינואר בשעה 12:30 בצמוד לאספה הכללית. 
ביטוח אחריות מקצועית לשנת 2019
אנו מבקשים להזכירכם כי הגיע המועד לחידוש ביטוח אחריות מקצועית לשנת 2019. תוכנית הביטוח הקבוצתי של הסתדרות הפסיכולוגים בישראל בחברת "מנורה מבטחים" כוללת שיפורים, הרחבות ותנאים ייחודיים, ומוצעת במחיר מוזל לחברי הפ"י בלבד! אנו מבקשים להזכירכם כי עד לפני מספר שנים עלות הביטוח בחברות אחרות הייתה כמעט פי 3 ממחירה כיום. הצטרפותכם לתוכנית הביטוח אפשרה את הורדת המחיר לכלל הפסיכולוגים ושיפור תנאים נלווים: כיסוי עבור טיפול מרחוק, הורדת תוספת עבור ביטוח צד ג' כאשר הקליניקה איננה בבית, חדש השנה- כיסוי סייבר ללא תוספת עלות, ועוד. חשוב לחדש במועד על מנת לשמור על רצף ביטוחי.
הצטרפותכם מאפשרת שימור יכולת התחרות ושיפור התנאים!!
2.12________...
BASAR_0
BASAR_0
BASAR_0
רשמי המשלחת של החטיבה השיקומית לדאלאס טקסס
החטיבה השיקומית שמחה לשתף אתכם ברשמים מהמסע של המשלחת לדאלאס טקסס.
מפגש ישיר עם חברות המשלחת יתקיים בכנס החטיבה הקרוב למעוניינים לשמוע עוד. 
BASAR_0
BASAR_0
כתבה שפורמסה ב- YNET ב18.11.18
פסיכיאטרים בכירים: השירות בקהילה דורש חיזוק מהותי
הרפורמה בבריאות הנפש ציינה לאחרונה שלוש שנים לקיומה, והמצב בשטח אמנם טוב משהיה, אבל רחוק מלהיות משביע רצון. אישה עם דיכאון לידה תיאלץ לחכות שנה לטיפול תומך, ונער או נערה שעברו פגיעה מינית ייאלצו לחכות כשנתיים. מה אפשר לעשות כדי לשפר את המצב? טור דעה של אנשי החברה הישראלית לבריאות הנפש בקהילה ד"ר עידו לוריא, ד"ר אילן טל, ד"ר איריס יבין כה
קול קורא לתקצירים
האקדמית גליל מערבי מזמינה אתכם\ן לכנס הדו שנתי שיעסוק בנושא-
"מטוטלת השוויון בין המינים: עולמם של גברים במחקר ובפרקטיקה"
אשר יתקיים במכללה האקדמית גליל מערבי ,ביום שלישי ה 15.05.2019 
 הכנס מציע לחוקרים ממוסדות אקדמיים, ממשלתיים ועצמאיים, לתלמידי מחקר ולאנשי מקצוע, בימה להצגת פעילותם המדעית ו/או הטיפולית בתחומים הבאים הנוגעים לחייהם של גברים
לסיום, נשמח לשמוע את דעתכם או לקבל משוב מכם בכל נושא ועניין    
[email protected]
לחץ לקבלת לגרסה הנגישה
{C}