print

מידעון חודש יולי 2020

מידעון חודש יולי 2020
אם אינך רואה מייל זה לחץ כאן
דברי יורם שליאר- יו"ר הפ"י
"חברי וחברות הפ"י היקרים,
הימים עדיין ימי קורונה ונראה שהיא כאן עוד לזמן בלתי ידוע. חרף זאת הפעילות בהפ"י ענפה ורבה מתמיד חלקה משיקה וכרוכה במגיפה וחלקה ללא קשר עימה. התיקון לחוק החינוך המיוחד - המאבק של החינוכיים בנושא יישום התיקון לחוק החינוך המיוחד ביחד עם פורום הארגונים לפסיכולוגיה ציבורית ואיגוד מנהלי השפ"חים ובשיתוף עם ארגוני הורים ואיגוד המנהלים הולך ונושא את פירותיו..."
SAVE THE DATE
הזמנה לאסיפה כללית ארצית

 
הוועד המרכזי של הסתדרות הפסיכולוגים בישראל, מזמין בזאת את חברי הפ"י
 
לאסיפה הכללית הארצית לשנת 2020
 
האסיפה תתקיים ביום חמישי בתאריך 23.7.20 בשעות 20:00 – 22:00.
 
האסיפה תתקיים באמצעות האינטרנט בתוכנת ZOOM. אנו מקווים כי הדבר יקל על השתתפותכם.
 
דברי הפסיכולוג הארצי-גבי פרץ
"לציבור הפסיכולוגים שלום רב,
הקורונה עדיין אתנו, ולא נראה שהיא הולכת לעזוב בקרוב.  ההתגברות המחודשת של ההדבקה ועליה במספר החולים והנדרשים לבידוד מלווה בתחושה כללית של אי ודאות ואי סדר. המשימה הראשונה שלנו להתמודדות עם המצב היא לבנות איים של יציבות. במשרד משקיעים מאמצים גדולים כדי ששגרת התהליכים תימשך הן בנוגע  להתמחות, הן בנוגע לבחינות והן לגבי תהליכי רישוי.."
דבר החטיבה ההתפתחותית
"חברות וחברים יקרות ויקרים,
למרבה הצער, קיץ 2020 מרגיש כמו המון המון דברים, אבל בטח לא כמו קיץ. במקום נינוחות של סיומים וסיכומים אנחנו בבהילות ובחירום, במקום תיכנוני חופשה ומרחבים אנחנו מסתגרים, במקום היערכות לשיפור והקת מסקנות אנחנו, יחד עם המדינה כולה, צועדים אל הלא-נודע.."
עדכונים מחטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות המח"ר
"כיאה לימים מוזרים אלו, כשגרף התחלואה בקורונה עולה, קיימנו השבוע גם את הוועידה השמינית של צירי חטיבת הפסיכולוגים – באמצעות "זום" במקום בבית ההסתדרות בת"א. מוזמנים לקרוא את סיכום הוועידה, ולהתעדכן על השפעות המצב במדינה על המו"מ על השכר ועתידו, על שביתתם המוצדקת של העובדים הסוציאליים ומה הקשר אלינו..."
שקופית1(2)
פורום הוותיקים והגימלאים בהפ"י
"פורום הוותיקים והגימלאים בהפ"י עסוק לאחרונה בקידום מערך לטיפול פסיכולוגי בגיל השלישי. יחד עם המגמה הקלינית-גרונטולוגית של המרכז האקדמי רופין מציעים השתלמות בטיפול בגיל השלישי (ראו את הקישור לתוכנית מעל). גם סיכמנו תוצאות הסקר שערכנו. מקווים להרחיב את הפעילות בהמשך ונשמח להשתתפותכם..."
התכנית לפסיכולוגיה משפטית
הכשרה במתן חוות דעת ועדות מומחה בבית המשפט
המרכז הבינתחומי הרצליה, 30.11.2020
נפתחה הרשמה לתוכנית הנפתחת בשנה״ל הקרובה. מדובר בתוכנית המפתחת מיומנויות התערבות בתחומי אבחון, ייעוץ וטיפול באנשים המעורבים בהליכים משפטיים.
ימי עיון וכנסים
104874339_27...
פרסומים ועדכונים
פסיכואקטואליה- גיליון אוקטובר 2020
גיליון אוקטובר 2020 מתוכנן לעסוק בנושא "קורונה" במבט לאחור ולפנים: התייחסויות ותובנות פסיכולוגיות, השפעות הקורונה בגילאים השונים, דרכי טיפול והתמודדות, הטיפול הנפשי בתקופת הקורונה ועוד. פסיכולוגים/ות המעוניינים לכתוב לגיליון זה מוזמנים לפנות אלינו לתיאום נושא ומועד. בכל שאלה ניתן גם לפנות למזכירות הפ"י:
 [email protected]
בתודה, מערכת פסיכואקטואליה.
____________...
*פסיכולוגים בעלי קליניקות - אנחנו צריכים אתכם!*
כמה דקות מזמנכם לטובת תרומה למאמצים להצלת הפסיכולוגיה הציבורית:

לצורך שיפור תנאי ההעסקה, אנחנו אוספים מידע על מאפיינים שונים של ההעסקה במגזר הפרטי. לכן כל מי שיש לו/ה קליניקה, בבקשה תמלאו את הסקר. אנו עובדים על מודל השוואה בין השתכרות בפרטי לציבורי, כדי להמחיש את הפערים.

אנו זקוקים למאות פסיכולוגים שישיבו על הסקר, כך שנשמח אם תעזרו לנו גם במילוי שלו, וגם בהפצה בקרב עמיתיכם ובמקום העבודה.

 
רפואי_למידעון
ביטוח_אחריות
לסיום, נשמח לשמוע את דעתכם או לקבל משוב מכם בכל נושא ועניין    
[email protected]
לחץ לקבלת לגרסה הנגישה