print

מידעון מאי 2020

מידעון חודש מאי 2020
אם אינך רואה מייל זה לחץ כאן
דברי יו"ר הפ"י - יורם שליאר
"חברי וחברות הפ"י שלום רב , 
 שלהיי ימי קורונה והעולם נדמה חוזר אט אט למסלולו. די ברור שמה שהיה לא יהיה והקורונה עצבה ותעצב מציאות חדשה לפחות עד שיימצא החיסון המיוחל. הקורונה העבירה אותנו לקשר וירטואלי עם מטופלינו ולקוחותינו, סוג קשר שלא היינו מורגלים בו קודם. הגם שאין דומה מפגש טיפולי או יעוץ הנעשה מרחוק למפגש המתבצע פנים אל פנים, רבים מאיתנו נוכחו להכיר בכך שזהו פתרון סביר ובעיקר אפשרי. ייתכן והאופציה הזאת של העבודה מרחוק תשפיע, שלא לומר תעצב את פני הפסיכולוגיה..."
 
 
 
 
 
דברי הפסיכולוג הארצי-גבי פרץ
 
"לציבור הפסיכולוגים שלום רב
שגרת קורונה, זה הסטאטוס החדש שלנו. מנסים לחזור למה שהכרנו ביומיום תוך התעסקות תמידית עם המאמצים למניעת התפשטות המחלה ולצמצום התופעות המלוות אותה. מצד אחד זהו מאבק יומיומי, מצד שני זו הזדמנות ללמידה ולהתבוננות בעצמנו כבני אדם, כמקצוע, כארגון ועוד."
 
 
 
 
 
 
עדכונים מחטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות המח"ר
"עם הפנים לחזרה לשגרה, הולכות ומתבהרות ההשלכות הנפשיות הקשות של משבר הקורונה. נוכח מציאות זו, תפקידנו כפסיכולוגים בשירות הציבורי חיוני מתמיד. לצד זאת, לצערנו נראה שלא תמיד הנושא נמצא על סדר היום הציבורי ועל סדר יומם של מקבלי ההחלטות. דוגמא כואבת לכך הייתה העובדה שבתחילת המשבר, ובחלק ממקומות העבודה עד שלבים מאוחרים שלו, חלק מהפסיכולוגים לא הוגדרו כעובדים חיוניים והוצאו לחופשות כפויות..."
 
 
 
 
 
 
 
 
דברי החטיבה החינוכית
"שלום לחברי וחברות החטיבה לפסיכולוגיה חינוכית,
בין סגר לזום, האביב פרץ לחיינו בתקופה מבלבלת ולא יציבה. מגיפת הקורונה הביאה עימה שינוי בשגרה שהיתה מוכרת לנו, שכללה קיום ועדות, המשך תהליכי עבודה משמעותיים בתוך המערכת, טיפולים והדרכות, התכווננות לקראת החגים, ולאחר מכן תהליכי סיום שנת הלימודים. גם היום אנחנו עדיין עומדים בפני שינויים נוספים, לעיתים לא צפויים, ולרוב מהירים, ומתמודדים עם הצורך .."
 
 
 
 
 
 
 
 
פרסומים ועדכונים
 
פורום גמלאי וותיקי הפ"י
"שלום לחברי הפ"י הותיקים והגימלאים,
בחודש האחרון הפורום של ותיקים וגימלאים היה פעיל מאד. נוכח משבר הקורונה הוזמנו כולם למפגש זום כדי לעמוד על הצרכים הייחודים שלנו כאזרחים ותיקים וכן לחשוב על התרומה האפשרית שלנו כפסיכולוגים ותיקים מכל החטיבות. במפגש שהתקיים ב-15.4.20 השתתפו כ 35 חברים. עלו רעיונות שונים והצוות המוביל של הפורום מנסה לקדם המשך פעילויות לטובת כלל הוותיקים וגמלאים בהפ"י. סיכום המפגש מופיע בקישור למטה. כמו כן, יצרנו  קשר עם אנשי אקדמיה שעוסקים בתחום של פסיכולוגיה גרונטולוגית ובמיוחד עם הצוות של המגמה במכללת רופין ואנו מקווים להמשיך בתכנון פעילות משותפת כמו השתלמויות או ימי עיון. 
כדי לעזור לנו להעריך את הצרכים של כולם, נשלח אליכם לפני זמן מה שאלון מקוון. אנו מודים לכל מי שכבר ענה, ולמי שטרם ענה – נשמח מאד אם תענו. בברכה ותקווה לבריאות וחזרה לשגרה לכולם - גם לכל האזרחים הוותיקים. שרונה מי-טל, מרכזת פורום הוותיקים וגמלאים והצוות המוביל".
 
תגובת החטיבה לפסיכולוגיה שיקומית בהסתדרות הפסיכולוגים בישראל  לנייר העמדה "תיעדוף חולים קשים בתקופת מגפת הקורונה"
לפני מספר שבועות פורסם נייר העמדה לתעדוף חולים קשים בתקופת מגפת הקורונה, שחובר על ידי המועצה הלאומית לביואתיקה בשיתוף עם לשכת האתיקה של הר"י ומשרד הבריאות. המכתב עורר סערה ציבורית וביקורת בעקבות המסר המשתמע ממנו, לפיו חייהם של אנשים עם מוגבלויות שווים פחות. ועד החטיבה לפסיכולוגיה שיקומית התייצב לצדם של האנשים עם המוגבלויות, וקרא לשינוי הקריטריונים לתעדוף וליצירת שיח ושינוי חברתי בנושא. 
"חזרה לשגרה? לא לכולם"
כתבה מאת יותם בן שץ, פסיכולוג שיקומי, אתר News 1

"בחדשות מדברים על הסרת הסגר, צמצום ההגבלות וחזרה הדרגתית לשגרה. אלו חדשות מעודדות עבור רוב האנשים, שסגורים בבתיהם קרוב לחודש ימים. ואולם ישנן אוכלוסיות שעבורן הפעולות האלה חסרות משמעות של ממש.."
רפואי_למידעון
ביטוח_אחריות
 
 
לסיום, נשמח לשמוע את דעתכם או לקבל משוב מכם בכל נושא ועניין    
[email protected]
לחץ לקבלת לגרסה הנגישה
{C}