print

מידעון מרץ 2020

מידעון חודש מרץ 2020
אם אינך רואה מייל זה לחץ כאן
דברי יו"ר הפ"י - יורם שליאר
"שלום לחברי וחברות הפ"י שלום,
 הבחירות מאחורינו אבל לא הממשלה והקורונה לפנינו אבל החיסון עדיין לא.
הקורונה זה הדבר המרכזי שקורה היום במדינה ובעולם. הפסקת הלימודים במערכת החינוך ואולי אף השבתת המשק כולו מעלה כמה שאלות לגבינו הפסיכולוגים, ראשית – מה התפקיד שלנו במציאות הרגשית שהולכת ונבנית בקרב הציבור, אי ודאות, חרדות, מצוקה, פאניקה, אגרנות, בידוד והשלכותיו.."
 
 
 
 
דברי הפסיכולוג הארצי - גבי פרץ
"לציבור הפסיכולוגים שלום רב,
אנחנו בשיאה של תקופה מורכבת, המשפיעה עלינו כיחידים, כקהילה, בארגונים ובמשפחה. ההתמודדות עם מחלת הקורונה משפיעה עלינו במישורים רבים. ההנחיות נוגעות בעיקר למאמץ מניעת ההתפשטות של המחלה ולמרות שהיא מגבילה את צעדינו, אני מניח שכולנו מבינים את חשיבותה. ההשפעה הנוספת  עלינו, ציבור הפסיכולוגים, קשורה להיבטים טיפוליים ..."
 
 
 
 
 
 
עבודה טיפולית בצל הקורונה
עקב המצב החדש, עולות שאלות רבות הנוגעות להמשך העבודה הטיפולית בצל הקורונה, אצל מטפלים עצמאיים ומטפלים בתחנות גדולות ומכונים. השאלות נוגעות לדילמות שסכנת ההידבקות מעלה, התייחסות לנושא הטיפול מרחוק, דילמות אתיות ועוד. בהתייחס לסוגיית הביטוח נוכל לציין כי ביטוח אחריות מקצועית של הפ"י באמצעות חברת מנורה מבטחים מכסה עבודה טיפולית גם אם נעשתה באמצעות האינטרנט, טלפון, דוא"ל וכד'.
בשיתוף ועדת האתיקה אנו אוספים שאלות רלוונטיות ונשתדל לתת להן בקרוב מענה ככול שניתן. אתם/ן מוזמניםות גם כן להפנות אלינו שאלות על מנת שנוכל להכליל אותן בחומר הנאסף. אנא כתבו ל: [email protected]
הפ"י, הוועד המרכזי
עדכונים מחטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות המח"ר
"לאור מעבר המדינה להתנהלות בעת חירום בעקבות מגפת הקורונה, מושפעת כמובן גם עבודתנו. שימו לב, אנו מוגדרים כעובדים חיוניים בשעת חירום, זו תקופה בה אנו משמעותיים לסיוע לציבור להישאר בתפקוד ולהתמודד עם החרדות. על כן יחולו על חלקנו הוראות שונות.."
 
 
 
 
 
 
 
דברי החטיבה התעסוקתית –ארגונית חברתית
חברי חטיבה תעסוקתית –ארגונית חברתית יקרים,
ממש ברגע האחרון לפני שוירוס הקורונה הכניס אותנו לבידוד והרחקה, קיימנו את הכנס השנתי של החטיבה, בניר עציון. הכנס השנה היה בסימן אינטימיות והתבססות על כוחות פנימיים של החטיבה בהנחיית הסדנאות ובפעילות החברתית בערבים. על כך שלוחה לכולם תודה עמוקה.."
 
פרסומים ועדכונים
 
עדכון בנושא מאגרי המידע
חברי הפ"י היקרים,
ברצוננו לעדכן כי לאחר ששקלנו שוב את ההחלטה לגבי מאגרי המידע, ולאור חשיבות הנושא והתגובות שקיבלנו, החלטנו להקצות לכך משאבים שנמצא להם מקורות כספיים.
במקביל, במהלך שנת התקציב הנוכחית נבחן את הצרכים, דפוסי השימוש ואלטרנטיבות נוספות למאגרי מידע, ויתקבלו החלטות בהתאם. בשלב זה מאגרי המידע פתוחים לרשות חברי הפ"י ואנו מקווים שימשיך להיעשות בהם שימוש פורה. בהזדמנות זו אנו מבקשים להודות לכם על תגובותיכם אשר סייעו לנו בקבלת ההחלטה. 
לתגובות/הבהרות ניתן לפנות ל: [email protected]
רפואי_למידעון
ביטוח_אחריות
 
אירועים והשתלמויות
 
המרכז להכשרת פסיכולוגים במשרד הבריאות מזמין אתכם
להשתלמות בנושא: פרויד ועד ימינו, המעשה הטיפולי בגישות העכשוויות בפסיכואנליזה
מטרת ההשתלמות היא לאפשר למשתתפים לחזור ולעיין ביסודות התיאורטיים של הזרמים המרכזיים בפסיכואנליזה בת זמננו ובנגזרות הפרקטיות שלהם בטיפול באוריינטציה פסיכואנליטית. מתכונת ההשלמות תהיה ב-7 מפגשים, בשעות 08:30-15:15 החל מה- 06.05.20.
המרכז להכשרת פסיכולוגים במשרד הבריאות מזמין אתכם
להשתלמות בנושא: פיתוחים בני זמננו בפסיכותרפיה
בתקופתנו אנו עדים לפיתוח של מגוון שיטות טיפול על בסיס מודלים תיאורטיים וממצאי מחקר. מטרת ההשתלמות היא להתוודע אל מספר שיטות טיפול מרכזיות. לגבי כל שיטה נתייחס לתשתית התיאורטית והמחקרית שלה, וכן לעקרונות ההתערבות הנובעים ממנה. מתכונת ההשתלמות תהיה ב-7 מפגשים, בין השעות 08:30-15:15 החל מה-12.10.20
 
 ימי עיון 
 
7.5.20201
 
 
                               לחצו כאן למבצעי מועדון יחד- מרץ 2020
לסיום, נשמח לשמוע את דעתכם או לקבל משוב מכם בכל נושא ועניין    
[email protected]
לחץ לקבלת לגרסה הנגישה
{C}