print

שלח מייל לוועד החטיבה

שדה חובה

פעילויות החטיבה הקלינית (2022-2021)

אינדקס הפסיכולוגים הקליניים:

החטיבה מפעילה אינדקס אינטרנטי מקצועי (מעוצב, מקודם ומתוחזק) לציבור הרחב בו ניתן לקרוא מאמרים מקצועיים, להכיר את תחום הפסיכולוגיה הקלינית ובעיקר לאתר פסיכולוגים/ות קליניים/ות לטיפול ואבחון.

היוזמה היא נדבך במאמץ הכולל לקדם את המקצוע ולהנגיש מידע אמין לציבור הרחב. האינדקס יאפשר להבחין את מקצוע הפסיכולוגיה הקלינית באופן שלא קיים היום בשירותים דומים ולהבליט את המאפיינים הייחודיים שלנו. בכך, אנו מעוניינים להגדיל את כמות הפונים לטיפול אצל פסיכולוגים קליניים ולאחד את המסר (לפסיכולוגיה הקלינית יש ערך מקצועי ייחודי לציבור) עם המדיום (אינדקס שמאפשר למצוא פסיכולוג/ית קליניים). האתר מקודם באופן מקצועי וממומן על מנת להביא לחשיפה הולכת וגדלה של התכנים והאינדקס לציבור הרחב.

לצפייה והצטרפות היכנסו לקישור הבא: https://clinicalpsychology.org.il

החברות באינדקס כרוכה בתשלום דמי חבר חודשיים בסך 20 ש"ח.

לסרטון הסבר: https://www.facebook.com/watch/?v=1545280718966045&extid=mODOXu3qoLN6eUAi

 

כנס הפסיכולוגיה הקלינית באילת - הקשבה לשעה הטיפולית 

בציפייה והתרגשות, אנחנו סוף סוף חוזרים לאילת. קשה להאמין שעברו כמעט שנתיים מאז שנפגשנו, בתקופה שבה מסיכות שימשו בעיקר למטאפורות וקורונה הייתה רק בירה.

הכנס יתקיים בתאריך: 15-18.12.21 (רביעי - שבת)  - במלון ישרוטל ספורט קלאב אילת.

מוזמנים/ות לעיין באתר, בקטלוג הסדנאות ולקרוא פרטים נוספים ושימושיים על הכנס: http://clinicalconf.co.il

 

                      קורסים השתלמויות והכשרות – בואו ללמוד איתנו!

 

קורס טיפול זוגי בתל-אביב 

הפיכת הפסיכולוגיה הקלינית לפרופסיה נוכחת ומשפיעה בתחום הטיפול הזוגי, היא אחת מהמטרות שהציב הוועד הנוכחי. על בסיס דיונים שהתקיימו בנושא עם ציבור הפסיכולוגים הקליניים, הבנו כי ישנה רתיעה מובנת של פסיכולוגים מומחים לעבור תכניות הכשרה רבות שנים על מנת לטפל בזוגות.

מעבר לכך, אנו סבורים שההכשרה הבסיסית של הפסיכולוג הקליני הנה רחבה ועשירה, וכי תכניות ההכשרה לטיפול זוגי הקיימות כיום אינן מתחשבות בכך.

כתוצאה, נוצר חוסר בתכניות הכשרה ייעודיות בטיפול זוגי לפסיכולוגים קליניים. לכן, פנינו למכון מגיד בהצעה לשתף פעולה ולהקים קורס הכשרה מעשי בטיפול זוגי המתוכנן במיוחד עבור פסיכולוגים קליניים.

 

קורס טיפול זוגי יועבר על ידי איריס שמחוני-שגב, פסיכולוגית קלינית מומחית ומדריכה בעלת ניסיון רב בטיפול והדרכה בטיפול זוגי. הקורס יכלול 15 מפגשים, אשר יתקיימו על בסיס שבועי בימי שלישי החל מ- 15.02.2022 בין השעות 09:00 עד 12:15.

הקורס יתקיים במכון מגיד, בכתובת קהילת סלוניקי 7 ,ת"א

לקישור לתוכנית הקורס: לחצו כאן

קישור להרשמה ותשלום מקדמה: https://secure.cardcom.solutions/e/xVwE

 

 

                      סמינר "מבט פסיכואנליטי התייחסותי על מגדר, להט״ב, גזע, מעמד חברתי ויחסי כוח בקליניקה"


סמינר זום שנתי: בסמינר זה, נקרא טקסטים תיאורטיים וקליניים בנושאי עבודה טיפולית פסיכואנליטית מודעת הקשר חברתי. הדגש יהיה על ההצטלבויות בין הזהויות המיניות והמגדריות לבין מאפיינים נוספים של מעמד חברתי, כגון צבע, לאום, רקע סוציואקונומי ומוגבלות. נקרא כותבים-ות ותיקים-ות וצעירים-ות שמזוהים-ות ברובם-ן עם האסכולה ההתייחסותית: קן קורבה, לין לייטון, קימברלין לירי, ניל אלטמן, מיוריאל דימן, אדריאן האריס, אפי זיו, גריפין הנסבורי, קליאוני וואיט, ג׳יליאן סטרייקר ועוד. כמו כן, נבחן יישומים של הרעיונות התיאורטיים הנלמדים להקשר הישראלי באמצעות שיתוף ודיון בסוגיות קליניות.
לתכנית המלאה: https://drive.google.com/file/d/1nOq2-Xh5K2Xp6o1_GRRhB2W8Akexk7sN/view
לרישום: https://secure.cardcom.solutions/e/x3Lk

סמינר פרונטלי שנתי: קורס זה נועד להקנות יסודות תיאורטיים ומעשיים של טיפול פסיכואנליטי התייחסותי עכשיוי מודע חברתית. בקורס יילמדו מושגים מתחום תיאוריה פסיכואנליטית קווירית ותיאוריה ביקורתית, וינוהל שיח אודות המאפיינים השונים של זהות חברתית, כגון מגדר, גזע, לאום, זהות מינית ומוגבלות, וההצטלבויות ביניהן. נתעמק בטקסטים, רובם פרי עטם של תיאורטיקנים שמזוהים עם הגישה ההתייחסותית, שחוקרים ביטויים של דינמיקות חברתיות נורמטיביות לא מודעות במפגש הטיפולי. המשתתפות יפתחו כלים של חשיבה ביקורתית אודות תיאוריה פסיכואנליטית כמו גם כלים טכניים לעבודה טיפולית מעמיקה ורגישה שנוגעת בהיבטים של הזהויות החברתיות של המטופלת והמטפלת ובמפגש בין הזהויות בחדר. נמחיש את הרעיונות התיאורטיים והטכניים באמצעות דיון בסוגיות קליניות איתן מתמודדות-ים המשתתפות-ים והמנחה.
לתכנית המלאה: https://drive.google.com/file/d/1QF5pWUWw6HfYxEvz0R2xJj-N8G8vVUnV/view?usp=sharing
לרישום: https://secure.cardcom.solutions/e/xItz

שני הסמינרים יועברו על-ידי ד"ר אסתר רפפורט - פסיכולוגית קלינית, כותבת ומרצה בנושאי מגדר, להט״ב וטיפול מודע חברתית.

בתכנון:

יום עיון בשיתוף עם הקבוצה הישראלית למחקר פסיכותרפיה יתקיים בפברואר 2022.
 

 

פרוייקטים והטבות נוספות:

חברות בכתב העת "מארג" כתב העת הישראלי לפסיכואנליזה. מארג: כתב עת ישראלי לפסיכואנליזה הנו פורום דמוקרטי המיועד לחקר פסיכואנליטי, לעבודה תיאורטית וקלינית, ולביקורת. כתב העת יוצא לאור ביוזמה ושיתוף פעולה בין מרכז זיגמונד פרויד לחקר הפסיכואנליזה של האוניברסיטה העברית למספר מכונים ואגודות פסיכואנליטיות וכן ארגונים מקצועיים.

קמפיין נוכחות ברשת הכולל חסות לדף הפייסבוק "פסיכולוגיה קלינית מדוברת" ואת האתר "פסיכולוגיה קלינית בשבילך". בשניהם ניתן למצוא תכנים המנגישים ידע מקצועי לציבור הרחב. ניתן לשלוח הצעות לטקסטים לפרסום לתיבת המסרים של הדף "פסיכולוגיה קלינית מדוברת" ובמידה והם יפורסמו הם יזכו לחשיפה עם קרדיט לכותבים.

https://clinicalpsychology.org.il/

http://www.facebook.com/clinicalpsyIsrael